O nás

Náš športový klub funguje už veľa rokov a vychováva skvelých športovcov. Staráme sa o aktívne športové vyžitie. Nájdete u nás priateľský kolektív, príjemnú atmosféru a tiež novú partiu priateľov. Neváhajte a navštívte nás!

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať

 

 

Taekwondo WT - klub kórejského „olympijského“ bojového umenia založil v Rožňave v roku 1994 MUDr. Eidi Hakimi. V tom istom roku sa klub stal členom Slovenskej Asociácie Taekwondo WTF, ktoré v tom čase združovalo len 2 kluby. Bratislavský a Rožňavský. Neskôr sa pridružili aj kluby z Liptovského Mikuláša a Košíc. V súčasnosti Asociáciu tvorí 13 klubov, a asi 650 aktívnych športovcov.

    Občianske združenie „TAEKWONDO HAKIMI Rožňava“ vzniklo 10.9.2004. Orgánmi TKD HAKIMI RV sú: a) členská rada, b) predstavenstvo, c) prezident, d) revízor. Členská rada sa skladá z 8-mich členov, predstavenstvo z toho tvoria 4 členovia.

    V rokoch 2005, 2007, 2008 a 2009 bol klub ocenený Slovenskou Asociáciou TAEKWONDO WTF ako 3. najúspešnejší klub na Slovensku, v roku 2011 získal 3.miesto na M SR za celkové umiestnenie v poomsae.  Klub sa každoročne zúčastňuje viacerých. kôl Slovenskej ligy aj extraligy v zápase, ligy v poomsae a Majstrovstiev SR v zápase aj poomsae a parapommsae, medzinárodného turnaja olympijských nádejí CEFTA, ILYO CUP, okrem toho aj zahraničných turnajov v Nemecku, Chorvátsku, v Česku, v Maďarsku. Už niekoľko rokov je klub usporiadateľom jedného kola ligy v roku. V roku 2010 a 6.12.2014 sme usporiadali Majstrovstvá SR. Členovia klubu sa zúčastňujú exhibičných vystúpení. Klub má v súčasnosti vyše 70 členov, z toho 2 aktívnych rozhodcov (Ing. Michal Kavečanky, Ing. Peter Meleh), trénerov - (Mgr. Nora Angyalová, Bc. Mikuláš Angyal, Ing. Michal Kavečanky, Mgr. Adrián Angyal), pár úspešných zápasníkov a reprezentanta SR zápas - seniori A tím: Adrián Angyal - ktorý bol podporovaným športovcom NŠC od roku 2014 po rok 2019.